השם עיסוי אינדיאני מחבר אותנו ישירות לטבע לאדמה ,לטיבעי ולפשוט.

עפ"י הסיפורים כאשר הציד האינדיאני היה חוזר בערב לאוהל הטיפי היו מעסים את גופו באבנים חמות על מנת לשחרר ולהרפות את השרירים התפוסים מהמאמץ.

האינדיאנים נהגו להשתמש באבני בזלת ,לעיסוי ולסוויטלודג (אוהל הזעה) השימוש באבנים אילו נעשה מכמה סיבות: הן צוברות חום, הן מהטבע והן מכילות מינרלים.

אנשים שלא עברו בעבר עיסוי באבנים די חוששים שלא יהיה חם מידי ולא יקבלו כוויה. אז איך זה נעשה: בניגוד לאינדיאנים שהשתמשו באבנים ישר מהטבע וחיממו את האבנים במדורה, האבנים שמשתמשים בהם במערב מסותתות וחלקות והחימום נעשה במחבת חשמלית או בסיר בישול איטי. כל מעסה מאמץ את הדרך שלו בשימוש באבנים.

הדרך שלי היא לשלב את האבנים החמות תוך כדי העיסוי בצורה משולבת. אני מניחה את האבנים החמות במקומות רגישים ותפוסים על מנת לחמם את המקום ולעסות אותו לעומק. דבר נוסף שאני אוהבת לעשות הוא להפוך את המטופל על הגב ולהניח את האבנים החמות על המיטה באיזור הגב שכמות וצוואר, בכפות הידיים ומתחת לברכיים ועליהם להניח מגבת. מה שנותר למטופל זה לחוות חוויה אנרגטית ולהתמסר לתחושת הרגיעה.

בסוף הטיפול אני יוצאת מהחדר ומניחה למטופל להמשיך ולשהות באווירה המיוחדת כמה זמן שידרש לו. עיסוי זה מדהים במיוחד בתקופת החורף בימים הקרים, שאתה שומע את הגשם ואתה אפוף כולך בתחושת חום. יש לציין שתחושת החום שחדר לגוף נמשך פרק זמן ממושך לאחר הטיפול.